Oprogramowanie systemu monitoringowego

Inteligentne systemy monitoringu IP potrafią znacznie więcej niż standardowe systemy CCTV, które są w użytku od lat. To możliwe dzięki ich zaawansowanemu oprogramowaniu. Właśnie ono stanowi kluczowy element jako dopełnienie systemu monitoringowego i często posiada szeroką gamę interesujących funkcji, które pozwalają na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa.

Co potrafią nowoczesne programy do monitoringu? Jedną z najpopularniejszych funkcji jest informowanie właściciela obiektu czy innej osoby upoważnionej o wystąpieniu jakiegoś zdarzenia zarejestrowanego przez system – informacja ta może polegać na przesłaniu wiadomości SMS na wskazany numer telefonu czy też e-maila, wykonanie telefonu. Także często stosowana funkcja to ta polegająca na podglądzie obrazu przez urządzenia mobilne – smartfon, tablet.

Można bez problemu wykonać zoom, poprawić parametry obrazu, wykonać strefy prywatne, czyli takie, które nie są monitorowane. Także wtedy, gdy kamera zostanie uszkodzona, ma usterkę, zostanie zasłonięta, oprogramowanie może odpowiednio zareagować. Oprogramowanie ułatwia wyszukiwanie określonych zdarzeń, na przykład pod względem czasu detekcji ruchu, określonego dnia czy godziny.

Takie nowoczesne systemy posiadają szereg zalet:

  • nie wymagają tak dużej liczby osób do obsługi
  • pozwalają na samokontrolę systemu
  • zmniejszają ryzyko występowania błędów ludzkich
  • podwyższają w efekcie bezpieczeństwo

To powoduje, że zastosowanie nowoczesnego monitoringu IP z dopasowanym oprogramowaniem to możliwość uzyskania najwyższego stopnia ochrony.

Zobacz także: