Alarm synchronizowany ze smartfonem

Obecnie stosowane systemy alarmowe są znacznie bardziej efektywne od tych sprzed lat. Przede wszystkim bazują one na nowoczesnych technologiach, pozwalając nie tylko na zwiększenie poziomu gwarantowanego bezpieczeństwa, ale również na poprawę komfortu ich obsługi przez użytkownika.

Atrakcyjnym rozwiązaniem cieszącym się teraz dużym powodzeniem są systemy alarmowe synchronizowane z urządzeniami mobilnymi, na przykład smartfonem czy tabletem. W tym przypadku konieczne jest wykonanie systemu alarmowego z modułem komunikacji GSM/GPRS/3G albo też systemu z modułem TCP/IP z funkcjami monitoringu, powiadamiania i zdalnego sterowania.

W efekcie z użyciem swojego smartfonu, komputera, tabletu z dostępem do internetu będzie można wygodnie sterować urządzeniem. W przypadku pojawienia się zdarzenia, system będzie mógł powiadomić użytkownika, na przykład przez wysłanie do niego wiadomości SMS, zatelefonowanie czy te wysłanie e-maila.

Gdy system alarmowy zostanie dodatkowo wyposażony w czujniki gazu, dymu czy zalania, wtedy użytkownik może otrzymywać także informacje o niebezpiecznych zdarzeniach, aby w porę zareagować.

Jeżeli wobec tego zależy ci na zakupieniu systemu alarmowego, wtedy zastanów się nad skorzystaniem z rozwiązań bazujących właśnie na komunikacji internetowej – wtedy korzystanie z systemu jest jeszcze bardziej efektywne.

Zobacz także: